Працюємо в умовах воєнного стану.
#UkrainianWar #RussiaInvadedUkraine
0 800 751 710Безкоштовно з усіх номерів
Кошик
порожній
ЯК ЗІБРАТИ ІГРОВИЙ КОМП'ЮТЕР

ЯК ЗІБРАТИ ІГРОВИЙ КОМП'ЮТЕР

Автор: John Дата: 19.04.2021 Переглядів: 811 Коментарі: 0

ЯК ЗІБРАТИ ІГРОВИЙ КОМП'ЮТЕР (2021 р)
Як зібрати ігровий ПК - цьому можна навчитися робити самому! В кінцевому підсумку це схоже на складання пазлу. Вам просто потрібно знати, як всі частини стають загальною картиною.
До речі про запчастини: переконайтеся, що у вас є всі куплені компоненти.
Якщо ви вирішите, що краще просто уточняти свій комп'ютер, а не займатися самоделкой, у нас теж є все необхідне. Просто скористайтеся нашими менеджерами, які готові допомогти вам вибрати ідеальну систему, і відмінно впораються з підбіркою комп'ютера саме під Вас.

ПОЧАТОК РОБОТИ З ІГРОВИМ ПК


Одне невелике зауваження, перш ніж ми заглибимося - ми рекомендуємо почати з більш великого корпусу комп'ютера, якщо ви будуєте вперше - це дасть вам більше місця для роботи і дозволить спростити настройку при необхідності під час прокладання кабелів.
Також потрібно налаштувати і організувати своє робоче місце, перш ніж починати будівництво ПК.

ВАШЕ РОБОЧЕ МІСЦЕ ВИМАГАЄ:

  • Великий стіл або поверхню на якій у вас є місце для роботи, чиста і вільна, на підлозі без килимового покриття.
  • Відведене місце для дрібних деталей - тут багато дрібних деталей, так що краще організувати місце заздалегідь.
  • Викрутка (така, яка виглядає як знак плюса) Вам буде простіше, якщо у неї є магнітний наконечник, який допомагає утримувати ці крихітні гвинти.
  • Термопаста

Нарешті - переконайтеся, що ви правильно заземлені. Статичний заряд від ваших рук може пошкодити ваші компоненти або навіть всю систему. Є речі, які ви можете купити для заземлення вашої системи, але одне швидке дотик до нефарбованому металу в вашому шасі має повідомити вам, чи є у вас заряд. Якщо ви отримуєте статичну електрику, переконайтеся, що ви працюєте на твердій поверхні, стоїте на твердому підлозі і не носіть тканини, які можуть створювати статичну електрику. Вологість також може бути фактором - більш сухий клімат веде до більш статичної електрики. Перевірте заземлення навколо робочого місця.
Після підготовки робочого місця розпакуйте блок живлення.

ВСТАНОВЛЕННЯ ДЖЕРЕЛА ЖИВЛЕННЯ


Ми починаємо з джерела живлення або блоку живлення, тому що саме від нього походить велика частина ваших підключень до іншої частини вашого системи.
Якщо у вас модульний блок живлення, ви зможете від'єднати всі кабелі від основного блоку. Це корисно, оскільки не кожній системі потрібні всі кабелі поставляються з вашим блоком живлення. Якщо ви не можете видалити всі кабелі, просто візьміть під рукою стяжки або липучки, щоб закріпити їх, коли прийде час укладати кабелі.
Ось деякі основні зв'язки, які вам потрібно знати:

ЗАГАЛЬНІ З'ЄДНАННЯ ДЖЕРЕЛА ЖИВЛЕННЯ

20 плюс чотири контакту - найбільший кабель, що підключається до материнської плати.
Живлення процесора - 4 плюс 4 контакту, об'єднані і підключені до материнської плати, деяким потрібен тільки один 4-контактний контакт, щоб його можна було розібрати
Харчування PCI - 6 плюс 2 контакту - важливо для ігрових ПК - підключається до графічного процесора
Зверніть увагу на те, де знаходиться вентилятор на блоці живлення, де ви захочете розмістити його так, щоб він видуває повітря з вашого ПК. Переконайтеся, що ви не вдувається гаряче повітря в корпус! У більшості випадків місце для блоку живлення буде в нижній частині корпусу (деякі розміщені у верхній частині).

ЯК ВСТАНОВИТИ БЛОК ЖИВЛЕННЯ:

Встановіть блок живлення, правильно зорієнтувавши вентилятор і поєднавши отвори з отворами в корпусі.
Знайдіть гвинти в коробці і встановіть блок живлення в корпус.
Почніть закручувати всі чотири гвинта, а потім затягуйте їх за схемою «X», поки не будуть встановлені всі чотири гвинта. Це забезпечує рівномірний тиск на ваші компоненти, що може допомогти запобігти перекосу.

СИСТЕМНА ПЛАТА


На материнських платах багато чого відбувається, тому давайте розглянемо деякі загальні області, які вам потрібно знати:

МАТЕРИНСЬКА ПЛАТА ОЗНАЙОМЛЕННЯ:

1. Гніздо ЦП (CPU) - це область, де знаходиться ваш ЦП. Зазвичай гніздо закривається захисним кожухом і фіксуючим важелем для фіксації чіпа на місці після його установки. Ви також знайдете 4 + 4-контактне гніздо для підключення кабелю блоку живлення. Це забезпечує харчування ЦП.
2. Канали пам'яті - RAM Ці довгі і тонкі гнізда призначені для вашої оперативної пам'яті. Вам не обов'язково мати оперативну пам'ять у всіх з них, але найкраще заповнити парна кількість слотів. Ми поговоримо про це докладніше через секунду.
3. Роз'єм живлення - місце підключення 20 + 4-контактних контактів Зазвичай на краю плати. Ви побачите гніздо для 20 + 4 контактів, яке виглядає як сітка.
4. Слот PCIe - місце підключення графічного процесора. Він виглядає як слот для оперативної пам'яті більшого розміру, встановлений окремо на вашій платі. Їх може бути більше одного, якщо ваша материнська плата може обробляти кілька графічних процесорів.
5. Слот M.2 - для установки SSD. На материнських платах він може виглядати по-різному - іноді є кришка M.2, яка діє як радіатор (це допомагає відводити тепло від компонента). Як тільки кришка буде знята, ви побачите тонкий порт M.2, а також кілька місць для гвинтів, відповідних розміру вашого диска.
Ми поки не маємо наміру встановлювати материнську плату в ваш корпус. Краще спочатку розмістити більшість ваших компонентів на материнській платі, щоб вам не заважало простір в корпусі. Почнемо з установки нашого процесора.

ВСТАНОВЛЕННЯ ПРОЦЕСОРА


Розпакуйте свій процесор, а також кулер, який ви плануєте використовувати. Багато процесори поставляються зі стандартними кулерами, але ви можете купити безліч інших моделей як з повітряним, так і з рідинним охолодженням.
Майте на увазі: ЦЕ ламкі компоненти. Нижня частина вашого процесора, яка підключається до вашої платі, дуже чутлива до ударів і подряпин. Процесори Intel будуть плоскими внизу і підключатися до контактів на роз'ємі материнської плати. З процесорами AMD все навпаки - на задній панелі процесора є кілька маленьких золотих штирів, а на материнській платі є невелика сітка, призначена для їх всіх. Дуже важливо не погнути жоден з цих контактів і не подряпати рецептори - навіть якщо один з них не на своєму місці, ваш процесор може не працювати.
Для правильного поводження з процесором обережно візьміть його пальцями за краї, не торкаючись до жодних контактів або приймачів в нижній частині процесора.

ЯК ВСТАНОВИТИ ПРОЦЕССОР:

1. Розблокуйте і підійміть що утримує важіль, який утримує кожух ЦП на місці. Захисна решітка над розеткою відірветься - після установки вона вам не знадобиться.
2. Встановіть процесор на місце. На вашому процесорі буде індикатор, наприклад, золота стрілка, який співпаде з кутом на роз'ємі вашого процесора на материнській платі. Не намагайтеся встановити ЦП силою, просто вирівняйте його і залиште на місці.
3. Закрийте кришку над процесором, натисніть на що утримує важіль і знову заблокуйте його. Вуаля, процесор встановлений.
Прийшов час нанести термопасту і встановити кулер. Термопаста - це середовище, яке допомагає відводити тепло від вашого процесора, тому це важливий крок, який ви не можете пропустити. Деякі кулери поставляються з попередньо нанесеною термопастою. Якщо вам потрібно щось самостійно, використовуйте на процесорі трохи розміром з горошину. Потім або розподіліть його по процесору, або рівномірно помістіть пластину кулера зверху, щоб паста розтеклася.

ЯК ВСТАНОВИТИ КУЛЕР ПРОЦЕСОРА:

1. Знайдіть чотири отвори навколо сокета ЦП, де повинна буде стояти пластина кулера.
2. Переконайтеся, що на металевій пластині, яка буде сидіти на вашому процесорі, немає наклейок або пластику.
3. На задній стороні материнської плати є пластина, яка допомагає цьому кріпленню. Переконайтеся, що задня панель материнської плати залишається на місці, і для установки використовуйте гвинти в коробці охолодження. Обов'язково використовуйте цей візерунок «X» ще раз - це також допоможе рівномірно розподілити термопасту.
4. Зазвичай можна встановити логотип в перевернутому вигляді, тому стежте за цим, якщо для вас важлива естетика.

ВСТАНОВИТИ RAM


Розпакуйте свою оперативну пам'ять. Краща практика для ігрових ПК - мати парне кількість стіків; ви отримаєте продуктивність тільки з 1, але як мінімум два дадуть вам більше спокою, і вони краще виглядають в наборах, якщо для вас важлива естетика.
ОЗУ також дуже легко оновити і додати, так що не переживайте, якщо ви починаєте з меншого розміру.

ЯК ВСТАНОВИТИ ОЗУ:

1. ОЗУ матиме виїмку трохи зміщену від центру, яка збігається з виїмкою в слоті пам'яті. Переконайтеся, що вони вирівняні. В іншому випадку ви придбали неправильний форм-фактор.
2. На материнській платі повинні бути індикатори бажаних слотів пам'яті. Зверніться до керівництва користувача для отримання додаткової допомоги і спочатку встановіть в потрібні слоти.
3. Перед установкою ОЗУ відкрийте бічні огородження слотів пам'яті.
4. Натисніть вниз і переконайтеся, що ви чуєте клацання!
5. Закрийте щитки з боків. Якщо огорожа не закривається, значить, було встановлено неправильно.

ВСТАНОВЛЕННЯ СХОВИЩА


Якщо у вас є твердотільний накопичувач M.2, саме час його встановити. Якщо у вас є кришка радіатора на материнській платі, зніміть її зараз, відкладіть обладнання в сторону і розпакуйте SSD.
Ваша материнська плата, швидше за все, буде поставлятися з гвинтами і перехідниками для установки твердотільного накопичувача, тому обов'язково знайдіть їх і встановите в такому місці, де ви їх не втратите.

ЯК ВСТАНОВИТИ SSD:

1. Вставте SSD в роз'єм M.2. Там повинна бути виїмка, яка допоможе вам правильно встановити, як і в випадку з ОЗУ.
2. Знайдіть правильний адаптер, необхідний для вашої конкретної моделі SSD. У цьому вам допоможе керівництво користувача вашого SSD.
3. Інший кінець чіпа прикрутите на місце. Ви відчуєте невелику напругу при натисканні - це нормально. Чи не перетягуйте.
4. При необхідності встановіть радіатор на місце.

ВСТАНОВЛЕННЯ МАТЕРИНСЬКОЇ ПЛАТИ В КОРПУС

Вітаю! Ви готові помістити материнську плату в корпус і встановити її. Покладіть шасі на бік і загляньте всередину.

ЯК ВСТАНОВИТИ МАТЕРИНСЬКУ ПЛАТУ В КОРПУС

1. Знайдіть протистояння в вашому корпусі. Це виступаючі виступи на задній стінці, до яких буде кріпитися ваша материнська плата. Стійки оберігають вашу дошку від торкання металу в задній частині корпусу і короткого замикання.
2. Знайдіть в корпусі прямокутний виріз, в якому будуть знаходитися зовнішні порти на материнській платі.
3. На вашій материнській платі є «IO Shield», який є кришкою для цих зовнішніх портів. IO Shield допомагають запобігти потраплянню пилу і статичної електрики. Вставте екран введення-виведення, вдавивши його в отвір шасі. Переконайтеся, що ви чуєте клацання! Зазвичай для їх правильної установки потрібна невелика додатковий тиск.
4. Тримаючи материнську плату з боків, обережно опустіть її в корпус. Зіставте материнську плату зі стійками і екраном введення-виведення, переконавшись, що порти збігаються з розміщенням екрану.
5. Використовуйте гвинти, щоб закріпити на місці. Затягніть кріплення за схемою «X» для рівномірного тиску.

ВСТАНОВЛЕННЯ ГРАФІЧНОГО ПРОЦЕСОРА


Це може здатися страшним, але на щастя встановити графічний процесор досить просто. В першу чергу слід звернути увагу на кілька речей на своєму графічному процесорі:
1. Роз'єм PCIe - він схожий на роз'єм оперативної пам'яті і підключається до материнської плати.
2. Мережева розетка - знайдіть розетку, до якої буде підключатися джерело живлення.
Тепер подивіться на свою сторону корпусу, де знаходяться ваші порти. Більшість сучасних корпусів матимуть кришки PCI - знімні пластини, які дозволять кріпити графічний процесор збоку корпусу і знімати вага з материнської плати. Перед установкою графічного процесора вам необхідно зняти кришку і зняти гвинти.

ЯК ВСТАНОВИТИ ГРАФИЧЕСКИЙ ПРОЦЕССОР:

1. Зіставте роз'єм PCIe і гніздо. Вставте і переконайтеся, що ви чуєте клацання.
2. При необхідності встановіть кришку PCI.
Всі ваші основні компоненти всередині! Приголомшливі! Тепер давайте все підключимо.

КАБЕЛЬНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ

Цей крок досить виснажливий і може зажадати пари налаштувань, але якщо ви все зробите правильно, ваш комп'ютер буде відмінно виглядати; що ще більш важливо, він буде охолоджуватися більш ефективно.

ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ КАБЕЛIВ:

1. По-перше, подивіться, як ваш корпус налаштований для управління кабелями і збереження їх компактності. Також дивіться керівництво користувача.
2. Підключіть всі кабелі блоку живлення до материнської плати і графічного процесора. Майте на увазі, що вам можуть не знадобитися всі контакти, оскільки різні бренди використовують різні роз'єми. Зв'яжіть непотрібні сполуки за допомогою стяжок або липучки.
3. Підключіть кабелі від корпусу до материнської плати. Ці кабелі служать для харчування таких пристроїв, як з'єднання USB 3.0, кнопка харчування, світлодіоди, аудіо та багато іншого. Деякі сполуки корпусу матимуть сітчастий роз'єм, аналогічний вашому блоку живлення, тоді як інші мають окремі роз'єми.

ВСТАНОВЛЕННЯ ВЕНТИЛЯТОРА

1. Вентилятори ПК мають «відкриту» сторону, на якій ви можете обертати лопаті по колу, і сторону «решітки», яка захищає вентилятор. Повітря буде переміщатися від відкритої сторони до сторони решітки.
2. Переконайтеся, що ваші вентилятори спрямовані в правильному напрямку, щоб або втягувати холодне повітря, або виштовхувати гаряче повітря в потрібних місцях. Ви ж не хочете затримувати гаряче повітря у вашій системі!
3. Ідеальний потік повітря втягує холодне повітря спереду і знизу корпусу і виштовхує тепле повітря з задньої і верхньої частини корпусу.
Все підключено? Приголомшливі! Пора перевірити, чи працює ваша збірка.

ТЕСТУВАННЯ

Настав час подивитися, чи працює збірка. Підключіть монітор, підключіть комп'ютер, натисніть перемикач на блоці живлення, схрестіть пальці і натисніть кнопку запуску :)
Ви захочете перевірити харчування периферійних пристроїв і підтвердження того, що ваша система завантажується.
Я дійсно не можу підготувати вас до гострих відчуттів, які ви отримаєте, коли ваша система запрацює. Але Я МОЖУ підготувати вас до ситуації, коли цього не відбувається.

ЯКЩО ВАШ КОМП'ЮТЕР НЕ ВКЛЮЧАЄТЬСЯ:

1. Насамперед - не хвилюйтеся. Ймовірно, ви не зламали або НЕ закоротити свою систему, і дуже часто речі не завантажуються з першої спроби.
2. Вимкніть ваш комп'ютер.
3. Переконайтеся, що ваш блок живлення включений.
4. Потім перевірте всі ці кабельні роз'єми. Переконайтеся, що всі встановлено правильно.
5. Також перевірте компоненти на предмет перекосів.
6. Підключіть знову і спробуйте ще раз
7. Якщо він ДІЙСНО працює, вітаю! Тепер ви можете вдосконалити систему управління кабелями за допомогою застібок-блискавок або ліпучок, встановити панелі і приступити до ігор!

ВИ ТІЛЬКИ ЩО ЗБУДУВАЛИ ІГРОВОЙ КОМП'ЮТЕР!

 

Коментарі
Написати коментар